
You can check the price history of Cabin 50cm Small - Polypropylene 360 Degree 8 Wheels Trolley Bag for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Coffee) here. This product's current Price in India is ₹2,065 and the lowest final price is ₹1,920. The average and highest prices are ₹2,094 and ₹2,870 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,920 |
|---|---|
| 14th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹2,065 |
| 16th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,094 |
| Based on 519 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,870 |
| 29th Dec 2024 | |
| Price | ₹2,065 |
|---|---|
| MRP | ₹8,200 |
| Savings | ₹6,135 |
| Discount | 74.81% |
| Product Name | Cabin 50cm Small - Polypropylene 360 Degree 8 Wheels Trolley Bag for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Coffee) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMVX2DRR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | KNIGHT STALLION |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Suitcases & Trolley Bags |
| Product Manufacturer | KNIGHT STALLION, KNIGHT STALLION |
| Model Number | COB 20" COFFEE |
| Model Number | COB 20" COFFEE |
| Size | 50 cm (20") |
| Dimensions | 35 x 20 x 50 cm; 1.5 kg |
| Country of Origin | India |





Cabin 50cm Small - Polypropylene 360 Degree has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.