
You can check the price history of BV-6A Battery for Nokia 8110 4G / Banana 2060 3606 5250 C5-03 (1500mAH) Battery with 1 Year Warranty** (N53) here. This product's current Price in India is ₹899. The average and highest prices are ₹899 and ₹899 respectively. The current offer price of the product is ₹934.
| Lowest Ever Price | ₹899 |
|---|---|
| 21st Jun 2025 | |
| Average Price | ₹899 |
| Based on 285 days price tracking | |
| Highest Price | ₹899 |
| 21st Jun 2025 | |

BLPA19 Battery for Oppo A58 A38 Battery with 6 Month Warranty**** (N206)
Get Deal

B-U1 Battery for Vivo IQOO U5X Y10 Battery with 1 Year Warranty**** (N341)
Get Deal

BP45 Battery for Redmi 12 pro (4600mAH) Battery with 1 Year Warranty** (N01)
Get Deal

BLP951 Battery for Realme 10 Pro Plus Battery with 6 Month Warranty** (N18)
Get Deal

Battery for iPhone 5s A1453 A1533 Battery with 1 Year Warranty**** (N249)
Get Deal

B-U1 Battery for Vivo IQOO U5X Y10 Battery with 6 Month Warranty**** (N32)
Get Deal

Battery for iPhone 5s A1453 A1533 Battery with 1 Year Warranty**** (N40)
Get Deal

BLPA19 Battery for Oppo A58 A38 Battery with 6 Month Warranty***** (N150)
Get Deal

BLP951 Battery for Realme 10 Pro Plus Battery with 1 Year Warranty****(N151)
Get Deal

BLP951 Battery for Realme 10 Pro Plus Battery with 1 Year Warranty** (N288)
Get Deal

BLP951 Battery for Realme 10 Pro Plus Battery with 1 Year Warranty** (N69)
Get Deal

BLP957 Battery for Realme 10 4G 5000mAh Battery with 1 Year Warranty*** (N7)
Get Deal

B-U1 Battery for Vivo IQOO U5X Y10 Battery with 1 Year Warranty**** (N281)
Get Deal

Battery for iPhone 5s A1453 A1533 Battery with 6 Month Warranty**** (N81)
Get Deal

B-U1 Battery for Vivo IQOO U5X Y10 Battery with 6 Month Warranty***** (N178)
Get Deal

BLP951 Battery for Realme 10 Pro Plus Battery with 6 Month Warranty** (N95)
Get Deal
| Price | ₹899 |
|---|---|
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹5,100 |
| Discount | 85.01% |
| Product Name | BV-6A Battery for Nokia 8110 4G / Banana 2060 3606 5250 C5-03 (1500mAH) Battery with 1 Year Warranty** (N53) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CX1GW64N |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | XILIOES ORIGINALS |
| Rating | 4.2 / 10 |
| Product Manufacturer | THE BATTERY STORE, The battery store SHOP NO 40,G/F 13/24 , KAROL BAGH ,WEST EXTN NEW DELHI -110007, XILIOES ORIGINALS |
| Model Number | Original BV-6A Battery |
| Model Number | Original BV-6A Battery |
| Model Name | ORG14 |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 90 g |
| Country of Origin | China |




BV-6A Battery for Nokia 8110 4G has 4.2 rating out of 10. This average rating is consist of 4 individual ratings. You can rate this product at product review page.