
You can check the price history of Bubu Dudu Plush with Detachable Bags - 32Cm Cotton Stuffed Animal - Bubu Dudu Cap Plush - Ideal Gift for Kids, Boyfriend, Girlfriend, Playtime, Cuddly Decor & Collectible here. This product's current Price in India is ₹1,799 and the lowest final price is ₹979. The average and highest prices are ₹1,726 and ₹1,899 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹979 |
|---|---|
| 13th Aug 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹999 |
| 13th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹1,726 |
| Based on 300 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,899 |
| 22nd Jul 2025 | |
| Price | ₹1,799 |
|---|---|
| MRP | ₹2,499 |
| Savings | ₹700 |
| Discount | 28.01% |
| Product Name | Bubu Dudu Plush with Detachable Bags - 32Cm Cotton Stuffed Animal - Bubu Dudu Cap Plush - Ideal Gift for Kids, Boyfriend, Girlfriend, Playtime, Cuddly Decor & Collectible |
|---|---|
| Store Product Code | B0FJFQWLGW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | PIKALAX |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Stuffed Animals |
| Product Manufacturer | PIKALAX, PIKALAX |
| Model Number | FAB-bubududu-pair-32cm |
| Model Number | FAB-bubududu-pair-32cm |
| Model Name | FAB-bubududu-pair-32cm |
| Size | Medium |
| Dimensions | 7.62 x 5.08 x 7.62 cm; 400 g |
| Country of Origin | India |







Bubu Dudu Plush with Detachable Bags - has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 88 individual ratings. You can rate this product at product review page.