
You can check the price history of Btag Digital Kitchen Food Weighing Scale For Healthy Living, Home Baking, Cooking, Fitnes & Balanced Diet. | Weighing Scale With Digital Display SF 400 10Kg x 1gms (SF-400A) here. This product's current Price in India is ₹381. The average and highest prices are ₹472 and ₹999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹381 |
|---|---|
| 29th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹472 |
| Based on 434 days price tracking | |
| Highest Price | ₹999 |
| 13th Mar 2025 | |
| Price | ₹381 |
|---|---|
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹1,118 |
| Discount | 74.58% |
| Product Name | Btag Digital Kitchen Food Weighing Scale For Healthy Living, Home Baking, Cooking, Fitnes & Balanced Diet. | Weighing Scale With Digital Display SF 400 10Kg x 1gms (SF-400A) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTPX8JJ2 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Btag |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Digital Scales |
| Product Manufacturer | Btag, Btag |
| Model Number | SF- 400A WEIGHING SCALE |
| Model Number | SF- 400A WEIGHING SCALE |
| Dimensions | 5 x 5 x 10 cm; 0.3 g |
| Country of Origin | India |





Btag Digital Kitchen Food Weighing Scale For has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 4747 individual ratings. You can rate this product at product review page.