
You can check the price history of Bowls & More | Single Bowl | 27 inch X 20 inch X 10 inch Premium Handmade Kitchen Sink With Soap Dispenser | Sound Proof Single Bowl Stainless Steel Matt Finish (SILVER) here. This product's current Price in India is ₹2,749. The average and highest prices are ₹2,767 and ₹3,079 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,584 |
|---|---|
| 23rd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,767 |
| Based on 691 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,079 |
| 10th May 2025 | |
| Price | ₹2,749 |
|---|---|
| MRP | ₹13,999 |
| Savings | ₹11,250 |
| Discount | 80.36% |
| Product Name | Bowls & More | Single Bowl | 27 inch X 20 inch X 10 inch Premium Handmade Kitchen Sink With Soap Dispenser | Sound Proof Single Bowl Stainless Steel Matt Finish (SILVER) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D1CRTJ2R |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | BOWLS & MORE |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Single Bowl |
| Product Manufacturer | Steadfastoverseas NEW DELHI |
| Model Number | 27" x 20" x 10" - SS Coupling |
| Size | 27" x 20" x 10" - Silver Matt |
| Dimensions | 68.5D x 45W x 25H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Bowls More Single Bowl has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 277 individual ratings. You can rate this product at product review page.