
You can check the price history of Bowls & More | Handmade Kitchen Sink with SS Coupling | 20 inch x 17 inch x 10 inch Matt Finish | Single Bowl | Heavy duty Stainless Steel Sink | Vessel Sink (Black) here. This product's current Price in India is ₹2,836. The average and highest prices are ₹2,831 and ₹3,189 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,499 |
|---|---|
| 29th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹2,831 |
| Based on 690 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,189 |
| 3rd Jun 2025 | |
| Price | ₹2,836 |
|---|---|
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹7,163 |
| Discount | 71.63% |
| Product Name | Bowls & More | Handmade Kitchen Sink with SS Coupling | 20 inch x 17 inch x 10 inch Matt Finish | Single Bowl | Heavy duty Stainless Steel Sink | Vessel Sink (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D1CV4STD |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | BOWLS & MORE |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Single Bowl |
| Product Manufacturer | Steadfastoverseas NEW DELHI |
| Model Number | 20" x 17" x 10" - Black matt |
| Size | 20" x 17" x 10" - Black Matt |
| Dimensions | 50.8D x 43W x 25H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Bowls More Handmade Kitchen Sink has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 278 individual ratings. You can rate this product at product review page.