
You can check the price history of BOSS Audio Systems BP8K 8 Gauge Car Amplifier Installation Wiring Kit - A Car Amp Wire Kit Helps You Make Connections and Brings Power to Your Radio, Subwoofers and Speakers here. This product's current Price in India is ₹11,385 and the lowest final price is ₹8,361. The average and highest prices are ₹18,267 and ₹21,665 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,527 |
|---|---|
| 14th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹18,267 |
| Based on 316 days price tracking | |
| Highest Price | ₹21,665 |
| 17th Sep 2025 | |
| Price | ₹11,385 |
|---|---|
| MRP | ₹25,149 |
| Savings | ₹13,764 |
| Discount | 54.72% |
| Product Name | BOSS Audio Systems BP8K 8 Gauge Car Amplifier Installation Wiring Kit - A Car Amp Wire Kit Helps You Make Connections and Brings Power to Your Radio, Subwoofers and Speakers |
|---|---|
| Store Product Code | B09NZGT4R5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | BOSS Audio Systems |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Product Manufacturer | BOSS Audio Systems |
| Model Number | BP8K |
| Model Name | BP8K |
| Dimensions | 24 x 19 x 6.5 cm; 812 g |
| Country of Origin | USA |







BOSS Audio Systems BP8K 8 Gauge Car has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 38 individual ratings. You can rate this product at product review page.