
You can check the price history of Borosil 295ml Twilight Vision 6pc Transparent Drinking Glass | Borosilicate Glass Tumblers for Water, Cold Drinks, Juice | Flame Proof, Microwave & Dishwasher Safe | for Daily use & Gifting here. This product's current Price in India is ₹555 and the lowest final price is ₹309. The average and highest prices are ₹500 and ₹605 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹382 |
|---|---|
| 18th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹500 |
| Based on 897 days price tracking | |
| Highest Price | ₹605 |
| 10th Nov 2023 | |
| Price | ₹555 |
|---|---|
| MRP | ₹605 |
| Savings | ₹50 |
| Discount | 8.264% |
| Product Name | Borosil 295ml Twilight Vision 6pc Transparent Drinking Glass | Borosilicate Glass Tumblers for Water, Cold Drinks, Juice | Flame Proof, Microwave & Dishwasher Safe | for Daily use & Gifting |
|---|---|
| Store Product Code | B0CF4S4M5V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Borosil |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Water & Juice Glasses |
| Product Manufacturer | Borosil Limited, Borosil Limited, 1101, Crescenzo, G-Block, Opp, MCA Club, Bandra Kurla Complex, Bandra East, Mumbai - 400051, Maharashtra, 1800-224-552 |
| Model Number | BVVTWGHTM295 |
| Size | 6 Count (295 ml) |
| Dimensions | 6.5W x 10H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Borosil 295ml Twilight Vision 6pc Transparent Drinking has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 13347 individual ratings. You can rate this product at product review page.