
You can check the price history of Bold Care Intimate Hair Removal Cream for Men - Fast & Painless, Soothing for Unwanted Coarse Pubic Hair- 100ml and Post Hair Removal Soothing Gel for Men | Reduces ingrown hair & razor bumps - 60 ml here. This product's current Price in India is ₹398. The average and highest prices are ₹474 and ₹599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹379 |
|---|---|
| 24th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹474 |
| Based on 597 days price tracking | |
| Highest Price | ₹599 |
| 9th Oct 2024 | |
| Price | ₹398 |
|---|---|
| MRP | ₹798 |
| Savings | ₹400 |
| Discount | 50.13% |
| Product Name | Bold Care Intimate Hair Removal Cream for Men - Fast & Painless, Soothing for Unwanted Coarse Pubic Hair- 100ml and Post Hair Removal Soothing Gel for Men | Reduces ingrown hair & razor bumps - 60 ml |
|---|---|
| Store Product Code | B0DJNVVDPX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Bold Care |
| Rating | 6 / 10 |
| Category | Hair Removal Creams |
| Product Manufacturer | Wunderhommz Inc and Truworth Healthcare, Wunderhommz Inc and Truworth Healthcare |
| Model Number | HRC 100ml and HR Soothing Gel - 60 ml |
| Model Number | HRC 100ml and HR Soothing Gel - 60 ml |
| Dimensions | 20 x 10 x 20 cm; 160 g |
| Country of Origin | India |







Bold Care Intimate Hair Removal Cream for has 6 rating out of 10. This average rating is consist of 1402 individual ratings. You can rate this product at product review page.