
You can check the price history of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green) here. This product's current Price in India is ₹1,190. The average and highest prices are ₹1,188 and ₹1,290 respectively. The current offer price of the product is ₹1,131, which is ₹58 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,069 |
|---|---|
| 16th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹1,188 |
| Based on 498 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,290 |
| 5th Jan 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,131 |
|---|---|
| Price | ₹1,190 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,869 |
| Discount | 62.30% |
| Product Name | BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMTM6VRQ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Voopick Original |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Batteries |
| Product Manufacturer | Voopick Original Co. |
| Model Number | VP10A |
| Model Number | VP10A |
| Model Name | VP10A_BN59 |
| Dimensions | 10 x 5 x 0.5 cm; 55 g |
| Country of Origin | China |
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/51L-hnJl60L.jpg)
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/51zc43ybWvL.jpg)
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/511wxMJkMQL.jpg)
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/51aB3Evg3PL.jpg)
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/51TvFdCKrOL.jpg)
![Image of BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 (M2101K7AI, M2101K7AG) with 1 Year Warranty. [5000mAh Capacity] (Lake Green)](https://m.media-amazon.com/images/I/51qUqCUV9gL.jpg)
BN59 Battery for Xiaomi Redmi Note 10 has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.