
You can check the price history of BlueRigger HDMI Splitter 1 in 2 Out 4K HDMI 2 Port Splitter with Auto, Copy, and Fixed Mode for Dual Identical Display Support 4K 60Hz 3D, Compatible with Xbox, PS4 Pro, PS5 etc here. This product's current Price in India is ₹1,499. The average and highest prices are ₹1,375 and ₹1,589 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 7th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹1,375 |
| Based on 409 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,589 |
| 15th Jan 2026 | |
| Price | ₹1,499 |
|---|---|
| MRP | ₹2,499 |
| Savings | ₹1,000 |
| Discount | 40.01% |
| Product Name | BlueRigger HDMI Splitter 1 in 2 Out 4K HDMI 2 Port Splitter with Auto, Copy, and Fixed Mode for Dual Identical Display Support 4K 60Hz 3D, Compatible with Xbox, PS4 Pro, PS5 etc |
|---|---|
| Store Product Code | B0D4DGZGVD |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | BlueRigger |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Splitters |
| Product Manufacturer | BlueRigger Retail Private Limited, Bluerigger |
| Model Number | 4K SPLITTER |
| Model Name | 4K SPLITTER |
| Dimensions | 1.5 x 4.5 x 4 cm; 50 g |
| Country of Origin | China |






BlueRigger HDMI Splitter 1 in 2 Out has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 232 individual ratings. You can rate this product at product review page.