
You can check the price history of Blue Heaven Hyperstay Matte Lipcolor Retro Diva 18, 6ml here. This product's current Price in India is ₹113. The average and highest prices are ₹116 and ₹135 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹81 |
|---|---|
| 8th Dec 2025 | |
| Average Price | ₹116 |
| Based on 1079 days price tracking | |
| Highest Price | ₹135 |
| 7th May 2023 | |
| Price | ₹113 |
|---|---|
| MRP | ₹135 |
| Savings | ₹22 |
| Discount | 16.29% |
| Product Name | Blue Heaven Hyperstay Matte Lipcolor Retro Diva 18, 6ml |
|---|---|
| Store Product Code | B0BLC6VP2W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Blue Heaven |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Lipsticks |
| Product Manufacturer | Blue Heaven |
| Model Number | 8904214809065 |
| Dimensions | 3 x 2.2 x 2 cm; 6 g |
| Country of Origin | India |





Blue Heaven Hyperstay Matte Lipcolor Retro Diva has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 5201 individual ratings. You can rate this product at product review page.