
You can check the price history of B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A Battery with 1 Year Warranty****(P261) here. This product's current Price in India is ₹1,449 and the lowest final price is ₹1,377. The average and highest prices are ₹1,485 and ₹1,499 respectively. The current offer price of the product is ₹1,377, which is ₹108 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,377 |
|---|---|
| 23rd Feb 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,449 |
| 21st Mar 2026 | |
| Average Price | ₹1,485 |
| Based on 41 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,499 |
| 23rd Feb 2026 | |

B-R0 Battery for vivo S10 V2121A Battery with 6 Month Warranty**** (P149)
Get Deal

B-W2 Battery for Vivo V25 Pro V2158 Battery with 1 Year Warranty****(P254)
Get Deal

B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A Battery with 1 Year Warranty****(P261)
Get Deal

B-K6 Battery for Vivo V17/1919/ V19 Battery with 1 Year Warranty**** (P197)
Get Deal

B-K5 Battery for Vivo X30 / X30 Pro Battery with 1 Year Warranty****(P40)
Get Deal

B-S2 Battery for Vivo Y33S V2109 Battery with 1 Year Warranty**** (P50)
Get Deal

B-W2 Battery for Vivo V25 Pro V2158 Battery with 6 Month Warranty**** (P77)
Get Deal

B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A Battery with 6 Month Warranty****(P324)
Get Deal

B-P9 Battery for Vivo V21 / Vivo S9 Battery with 1 Year Warranty**** (P209)
Get Deal

B-K6 Battery for Vivo V17/1919/ V19 Battery with 1 Year Warranty****(P348)
Get Deal

B-K5 Battery for Vivo X30 / X30 Pro Battery with 6 Month Warranty****(P211)
Get Deal
| Price after Coupon or Discount | ₹1,377 |
|---|---|
| Price | ₹1,449 |
| MRP | ₹3,599 |
| Savings | ₹2,222 |
| Discount | 61.75% |
| Product Name | B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A Battery with 1 Year Warranty****(P261) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CNYRV54R |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FLIPTRONICS ORIGINALS |
| Rating | 6.4 / 10 |
| Product Manufacturer | FLIPTRONICS ORIGINALS, THE BATTERY STORE, The battery store SHOP NO 40,G/F 13/24 , KAROL BAGH ,WEST EXTN NEW DELHI -110007 |
| Model Number | ORG13 |
| Model Number | ORG13 |
| Model Name | Original B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A Battery |
| Dimensions | 5 x 5 x 8 cm; 50 g |
| Country of Origin | China |





B-Q1 Battery for Vivo IQOO Z3 V2073A has 6.4 rating out of 10. This average rating is consist of 17 individual ratings. You can rate this product at product review page.