
You can check the price history of awenest No-toxin Plant Based Organic Dishwash Concentrate - 2 Liter | Orange and Lemon | 0% Harmful Chemicals | Baby, Pet safe Natural Organic Gel here. This product's current Price in India is ₹242 and the lowest final price is ₹228. The average and highest prices are ₹270 and ₹299 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹228 |
|---|---|
| 9th Oct 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹240 |
| 1st Jun 2025 | |
| Average Price | ₹270 |
| Based on 367 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 9th Dec 2025 | |
| Price | ₹242 |
|---|---|
| MRP | ₹299 |
| Savings | ₹57 |
| Discount | 19.06% |
| Product Name | awenest No-toxin Plant Based Organic Dishwash Concentrate - 2 Liter | Orange and Lemon | 0% Harmful Chemicals | Baby, Pet safe Natural Organic Gel |
|---|---|
| Store Product Code | B0DVSSVX4X |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | awenest |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Dishwash Liquids & Gels |
| Product Manufacturer | Jainico Metacoat Industries India Pvt.Ltd., 66-67, Kamla Amrut Industrial Park,At Indrad, TA Kadi, Distt.Mehsana - 382715 (Gujarat), Wishbon Hygiene |
| Model Number | awenest-diswash-cleaner-disp-500ml |
| Model Number | awenest-diswash-cleaner-disp-500ml |
| Size | 2 l (Pack of 1) |
| Dimensions | 8.2 x 6.7 x 21.5 cm; 540 g |
| Country of Origin | India |







awenest No-toxin Plant Based Organic Dishwash Concentrate has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 137 individual ratings. You can rate this product at product review page.