
You can check the price history of Inflatable Foot Rest Pillow with Innovative Pump Nozzle - Portable Travel Leg Support for Kids & Adults, Airplane Bed for Toddlers, Office, Car, Camping - No Mouth Blow (Grey) here. This product's current Price in India is ₹1,515 and the lowest final price is ₹1,485. The average and highest prices are ₹2,429 and ₹4,999 respectively. The current offer price of the product is ₹1,485, which is ₹945 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,485 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,515 |
| 9th May 2026 | |
| Average Price | ₹2,429 |
| Based on 1492 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,999 |
| 21st Apr 2022 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,485 |
|---|---|
| Price | ₹1,515 |
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹8,514 |
| Discount | 85.15% |
| Product Name | Inflatable Foot Rest Pillow with Innovative Pump Nozzle - Portable Travel Leg Support for Kids & Adults, Airplane Bed for Toddlers, Office, Car, Camping - No Mouth Blow (Grey) |
|---|---|
| Store Product Code | B09WR2369K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | The AutoStory |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Travel Pillows |
| Product Manufacturer | The Autostory |
| Model Number | 1PG |
| Model Name | 1 Pump Grey |
| Size | Inflated Size (CM) - 45H*40L*30W |
| Dimensions | 40L x 30W x 45H Centimeters |
| Country of Origin | China |






Inflatable Foot Rest Pillow with Innovative Pump has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 50 individual ratings. You can rate this product at product review page.