
You can check the price history of Wooden Photo Frame for Wall, Photo Frame 18 inch x 12 inch, Big Photo Frames for Wall, Photo Frames for Birthday Gift, Photo Frame for Kids Artwork, (Green, 12x18 inch) here. This product's current Price in India is ₹1,429 and the lowest final price is ₹1,278. The average and highest prices are ₹1,453 and ₹2,379 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,290 |
|---|---|
| 10th Feb 2025 | |
| Average Price | ₹1,453 |
| Based on 416 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,379 |
| 20th Aug 2025 | |
| Price | ₹1,429 |
|---|---|
| MRP | ₹2,474 |
| Savings | ₹1,045 |
| Discount | 42.23% |
| Product Name | Wooden Photo Frame for Wall, Photo Frame 18 inch x 12 inch, Big Photo Frames for Wall, Photo Frames for Birthday Gift, Photo Frame for Kids Artwork, (Green, 12x18 inch) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DPCY7W8K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | The Woody Craft |
| Rating | 9.8 / 10 |
| Product Manufacturer | The Woody Craft |
| Color | Green |
| Size | 12 x 18 inch (30x46 cm) |
| Dimensions | 52.8L x 37.5W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wooden Photo Frame for Wall Photo Frame has 9.8 rating out of 10. This average rating is consist of 18 individual ratings. You can rate this product at product review page.