
You can check the price history of Wonderchef Regalia Pizza Maker | Crispy Pizzas in 5 Minutes with Rapid Cooking over 450C | Wood-Fired Pizza-Like Taste | Lava Stone Base for Golden Crust | 1200W, 12-in Diameter | 2-Year Warranty here. This product's current Price in India is ₹8,996. The average and highest prices are ₹9,221 and ₹10,049 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,999 |
|---|---|
| 1st Aug 2025 | |
| Average Price | ₹9,221 |
| Based on 560 days price tracking | |
| Highest Price | ₹10,049 |
| 9th Nov 2024 | |
| Price | ₹8,996 |
|---|---|
| MRP | ₹15,000 |
| Savings | ₹6,004 |
| Discount | 40.02% |
| Product Name | Wonderchef Regalia Pizza Maker | Crispy Pizzas in 5 Minutes with Rapid Cooking over 450C | Wood-Fired Pizza-Like Taste | Lava Stone Base for Golden Crust | 1200W, 12-in Diameter | 2-Year Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGJQ9X4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wonderchef |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Oven Toaster Grills |
| Product Manufacturer | Wonderchef Home Appliance Pvt. Ltd.,18602660788 or whatsapp us on 7070595959, Wonderchef Home Appliances Pvt Ltd |
| Model Number | Regalia Pizza Maker 1200W |
| Model Number | Regalia Pizza Maker 1200W |
| Model Name | Regalia Pizza Maker 1200W |
| Size | 1200W |
| Dimensions | 30.5D x 34W x 18H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Wonderchef Regalia Pizza Maker Crispy Pizzas has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 2781 individual ratings. You can rate this product at product review page.