
You can check the price history of Welspun Wonder-Full Polyester Carpet for Hall, Living Room, Bedroom & Dining Area | 981 GSM | Anti-Skid | Machine Washable | 4x6 Feet | Light Brown here. This product's current Price in India is ₹2,399. The average and highest prices are ₹2,205 and ₹2,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,199 |
|---|---|
| 22nd Jan 2025 | |
| Average Price | ₹2,205 |
| Based on 645 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,999 |
| 2nd Aug 2024 | |
| Price | ₹2,399 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹600 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | Welspun Wonder-Full Polyester Carpet for Hall, Living Room, Bedroom & Dining Area | 981 GSM | Anti-Skid | Machine Washable | 4x6 Feet | Light Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B0D4VMTF3W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Welspun |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Carpets |
| Product Manufacturer | WELSPUN INDIA LTD Welpun City, Village Versamedi, Tal Anjar , District Kutch Gujarat 370 110, India., WELSPUN INDIA LTD Welpun City, Village Versamedi, Tal Anjar , District Kutch Gujarat 370 110, India. |
| Model Number | 1073339 |
| Size | 1'6" x 4" (Square) |
| Dimensions | 9L x 45W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Welspun Wonder-Full Polyester Carpet for Hall Living has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 559 individual ratings. You can rate this product at product review page.