
You can check the price history of Welspun Wonder-Full Floral Carpets for Living Room and Bedroom | Carpet 4x6 Feet | Polyester | Light Blue with Anti-Skid Backing | Machine Washable Rugs | Easy to Clean |Soft and Comfortable here. This product's current Price in India is ₹2,399. The average and highest prices are ₹2,315 and ₹2,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,223 |
|---|---|
| 12th Sep 2023 | |
| Average Price | ₹2,314 |
| Based on 1025 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,999 |
| 10th Jul 2023 | |
| Price | ₹2,399 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹600 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | Welspun Wonder-Full Floral Carpets for Living Room and Bedroom | Carpet 4x6 Feet | Polyester | Light Blue with Anti-Skid Backing | Machine Washable Rugs | Easy to Clean |Soft and Comfortable |
|---|---|
| Store Product Code | B0C8SJ7H1W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Welspun |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Carpets |
| Product Manufacturer | Welspun Global Brands Ltd., Welspun India Limited, Survey No 76,Village Morai,Vapi,Dist Valsad,Gujarat 396261 |
| Model Number | 1065064 |
| Model Name | 1065064 |
| Size | 1'6" x 4" (Rectangular) |
| Dimensions | 9.5L x 44.5W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Welspun Wonder-Full Floral Carpets for Living Room has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 552 individual ratings. You can rate this product at product review page.