
You can check the price history of Waterproof Digital Vernier Caliper - Stainless Steel Electronic Measuring Tool (0-150mm / 0-6 Inch) with LCD Display, Inch /MM Conversion, IP54 Protection here. This product's current Price in India is ₹1,499. The average and highest prices are ₹1,457 and ₹1,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹998 |
|---|---|
| 5th Oct 2023 | |
| Average Price | ₹1,457 |
| Based on 1064 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 3rd Mar 2024 | |
| Price | ₹1,499 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,500 |
| Discount | 50.01% |
| Product Name | Waterproof Digital Vernier Caliper - Stainless Steel Electronic Measuring Tool (0-150mm / 0-6 Inch) with LCD Display, Inch /MM Conversion, IP54 Protection |
|---|---|
| Store Product Code | B0C5T23CRV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Corceptive |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Digital Calipers |
| Product Manufacturer | CORCEPTIVE, CORCEPTIVE |
| Model Number | a-150mm |
| Model Number | a-150mm |
| Dimensions | 24L x 8W Centimeters |
| Country of Origin | India |







Waterproof Digital Vernier Caliper - Stainless Steel has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 309 individual ratings. You can rate this product at product review page.