
You can check the price history of Wakefit L Shape Sofa Set for Living Room | 3 Year Warranty - 3 Seater + Chaise (Velvet Fabric, Amber), Brown here. This product's current Price in India is ₹46,983. The average and highest prices are ₹37,784 and ₹46,986 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹31,557 |
|---|---|
| 15th Dec 2022 | |
| Average Price | ₹37,784 |
| Based on 1339 days price tracking | |
| Highest Price | ₹46,986 |
| 2nd Sep 2025 | |

Wakefit Malphino 2 Seater Sofa Set | 3 Year Warranty - Wooden, Smoke Grey Napper
Get Deal

Wakefit 3 Seater Sofa Set | 3 Year Warranty | Wooden Sofa, Napper (Omega : Grey)
Get Deal

Wakefit 2 Seater Sofa Set | 3 Year Warranty | Wooden Sofa, Napper(Romance : Tan)
Get Deal
| Price | ₹46,983 |
|---|---|
| MRP | ₹72,309 |
| Savings | ₹25,326 |
| Discount | 35.02% |
| Product Name | Wakefit L Shape Sofa Set for Living Room | 3 Year Warranty - 3 Seater + Chaise (Velvet Fabric, Amber), Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B0BD96RY5K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Ottomans |
| Product Manufacturer | Umiya Emporium, 97-99, 2nd and 4th Floor, Adugodi, Tavarekere, Opp. Forum Mall, Hosur Road, Bengaluru, Karnataka, India, 560029. Ph. 9883333123, Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | WSFANPRR3CFVAM |
| Size | 197.8W x 85L 85.3H cm |
| Dimensions | 85D x 197.8W x 85.3H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Wakefit L Shape Sofa Set for Living has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1354 individual ratings. You can rate this product at product review page.