
You can check the price history of PVC Cushion Foot mat Dirt Rub Off Thick Entrance Doormat with Anti-Slip Rubber Backing for Home Bedroom Bathroom Offices Restaurants Hospitals Shops (2 X 4, Green Black) here. This product's current Price in India is ₹629. The average and highest prices are ₹781 and ₹849 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹629 |
|---|---|
| 16th Feb 2026 | |
| Average Price | ₹781 |
| Based on 1685 days price tracking | |
| Highest Price | ₹849 |
| 30th Aug 2022 | |
| Price | ₹629 |
|---|---|
| MRP | ₹1,199 |
| Savings | ₹570 |
| Discount | 47.53% |
| Product Name | PVC Cushion Foot mat Dirt Rub Off Thick Entrance Doormat with Anti-Slip Rubber Backing for Home Bedroom Bathroom Offices Restaurants Hospitals Shops (2 X 4, Green Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0928YGG4W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Waco Creation |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Doormats |
| Product Manufacturer | new |
| Model Number | Cushion_mat |
| Size | 1'11" x 4'6" (Rectangular) |
| Dimensions | 137L x 60W Centimeters |
| Country of Origin | India |
PVC Cushion Foot mat Dirt Rub Off has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 194 individual ratings. You can rate this product at product review page.