
You can check the price history of Voltas Adjustable Inverter AC, 1.5 Ton, 3 star- 183V XAZP here. This product's current Price in India is ₹40,791. The average and highest prices are ₹35,805 and ₹40,791 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹31,999 |
|---|---|
| 17th Oct 2022 | |
| Average Price | ₹35,805 |
| Based on 1279 days price tracking | |
| Highest Price | ₹40,791 |
| 17th Dec 2024 | |
| Price | ₹40,791 |
|---|---|
| MRP | ₹61,990 |
| Savings | ₹21,199 |
| Discount | 34.19% |
| Product Name | Voltas Adjustable Inverter AC, 1.5 Ton, 3 star- 183V XAZP |
|---|---|
| Store Product Code | B0BDV23XFH |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Voltas |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Split-System Air Conditioners |
| Product Manufacturer | Voltas Limited |
| Model Name | 183V XAZP |
| Dimensions | 29D x 83W x 55H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Voltas Adjustable Inverter AC 1.5 Ton 3 has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 4 individual ratings. You can rate this product at product review page.