
You can check the price history of Vivo Y21 (Diamond Glow, 4GB RAM, 64GB Storage) Without Offers here. This product's current Price in India is ₹10,999. The average and highest prices are ₹11,858 and ₹15,490 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹9,499 |
|---|---|
| 19th Mar 2025 | |
| Average Price | ₹11,858 |
| Based on 1727 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,490 |
| 19th Aug 2021 | |
| Price | ₹10,999 |
|---|---|
| MRP | ₹17,999 |
| Savings | ₹7,000 |
| Discount | 38.89% |
| Product Name | Vivo Y21 (Diamond Glow, 4GB RAM, 64GB Storage) Without Offers |
|---|---|
| Store Product Code | B08ZJTXYNF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | vivo |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | Vivo Mobile India Pvt Ltd, Vivo Mobile India Pvt Ltd Tech-1 and Tech-2, World Trade Centre, Plot no-TZ-13A, Techzone (I.T. Park), Greater Noida, Uttar Pradesh, India. Pin - 201308 |
| Model Number | Vivo Y21 |
| Model Name | Vivo Y21 (Midnight Blue, 4GB RAM, 128GB ROM) |
| Dimensions | 16.4 x 7.6 x 0.8 cm; 182 g |
| Country of Origin | India |






Vivo Y21 Diamond Glow 4GB RAM 64GB has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1659 individual ratings. You can rate this product at product review page.