
You can check the price history of VIVO X90 (256 GB) (8 GB RAM) (Asteroid Black) here. This product's current Price in India is ₹43,990. The average and highest prices are ₹52,893 and ₹68,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹43,990 |
|---|---|
| 23rd May 2025 | |
| Average Price | ₹52,893 |
| Based on 953 days price tracking | |
| Highest Price | ₹68,999 |
| 25th Oct 2023 | |
| Price | ₹43,990 |
|---|---|
| MRP | ₹61,999 |
| Savings | ₹18,009 |
| Discount | 29.04% |
| Product Name | VIVO X90 (256 GB) (8 GB RAM) (Asteroid Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CF63MBQ3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | VIVO |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | vivo Mobile India Private Limited TEC-1 and TEC-2 World Trade Centre Plot No Noida-201308 |
| Model Name | VIVO X90 8GB 256GB |
| Dimensions | 9.6 x 12 x 13 cm; 730 g |

VIVO X90 256 GB 8 GB RAM has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.