
You can check the price history of vivo T1x Gravity Black (4+64GB) here. This product's current Price in India is ₹9,490 and the lowest final price is ₹8,623. The average and highest prices are ₹10,748 and ₹15,990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,790 |
|---|---|
| 15th Mar 2025 | |
| Average Price | ₹10,748 |
| Based on 1155 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,990 |
| 31st May 2023 | |
| Price | ₹9,490 |
|---|---|
| MRP | ₹16,990 |
| Savings | ₹7,500 |
| Discount | 44.14% |
| Product Name | vivo T1x Gravity Black (4+64GB) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BSVFXQVL |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | vivo |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | VIVO |
| Model Number | T1x Gravity Black(4+64GB) |
| Model Name | T1x Gravity Black(4+64GB) |
| Country of Origin | India |






vivo T1x Gravity Black 464GB has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 84 individual ratings. You can rate this product at product review page.