
You can check the price history of VikriDA G7 Retro 3.5-Inch LCD Color Screen Handheld Game with Gamepad Support Console Mini Ultra-Thin 666 Built-in Games Player Gift for Kids - Multicolor here. This product's current Price in India is ₹999. The average and highest prices are ₹1,049 and ₹1,249 respectively. The current offer price of the product is ₹979, which is ₹70 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹868 |
|---|---|
| 2nd Dec 2025 | |
| Average Price | ₹1,049 |
| Based on 349 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,249 |
| 13th Jun 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹979 |
|---|---|
| Price | ₹999 |
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,020 |
| Discount | 51.02% |
| Product Name | VikriDA G7 Retro 3.5-Inch LCD Color Screen Handheld Game with Gamepad Support Console Mini Ultra-Thin 666 Built-in Games Player Gift for Kids - Multicolor |
|---|---|
| Store Product Code | B0FCYRXY9M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | VikriDA |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Handheld Games |
| Product Manufacturer | Reseller |
| Model Number | With Remote Flat G7 V game |
| Model Number | With Remote Flat G7 V game |
| Size | Medium |
| Dimensions | 20L x 18W x 6H Centimeters |
| Country of Origin | India |







VikriDA G7 Retro 3.5-Inch LCD Color Screen has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 117 individual ratings. You can rate this product at product review page.