
You can check the price history of SuperBottoms DryFeel Baby Langot 0-6 months l Organic Cotton Modern Baby Nappy l Mess-free Langot with Gentle Elastics l Super DryFeel Top Layer l Diaper-free Time Essential | 3 Pack here. This product's current Price in India is ₹419. The average and highest prices are ₹415 and ₹524 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹382 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹415 |
| Based on 408 days price tracking | |
| Highest Price | ₹524 |
| 12th Mar 2025 | |
| Price | ₹419 |
|---|---|
| MRP | ₹499 |
| Savings | ₹80 |
| Discount | 16.03% |
| Product Name | SuperBottoms DryFeel Baby Langot 0-6 months l Organic Cotton Modern Baby Nappy l Mess-free Langot with Gentle Elastics l Super DryFeel Top Layer l Diaper-free Time Essential | 3 Pack |
|---|---|
| Store Product Code | B0DX77X3GB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | superbottoms |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Cloth Diapers |
| Product Manufacturer | Nature Inspo Manufacturers 16E/2C, Hameempuram North, Street Melapalayam Tirunelveli - 627005, Navashya Consumer Products Private Limited |
| Model Number | SBN-WP-F-WHITE-L-3P |
| Size | LARGE (5-10 kg) |
| Dimensions | 17.14 x 17.14 x 7.62 cm; 131 g |
| Country of Origin | India |






SuperBottoms DryFeel Baby Langot 0-6 months l has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 3756 individual ratings. You can rate this product at product review page.