
You can check the price history of Super Absorbent Floor Mat - Perfect for Bathrooms, Doormats, and Office Spaces! Soft Cushion Mat with Quick Dry Dirt Barrier| 4.5mm Thick (40x60cm) here. This product's current Price in India is ₹199. The average and highest prices are ₹199 and ₹199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹199 |
|---|---|
| 24th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹199 |
| Based on 253 days price tracking | |
| Highest Price | ₹199 |
| 24th Jul 2025 | |
| Price | ₹199 |
|---|---|
| MRP | ₹499 |
| Savings | ₹300 |
| Discount | 60.12% |
| Product Name | Super Absorbent Floor Mat - Perfect for Bathrooms, Doormats, and Office Spaces! Soft Cushion Mat with Quick Dry Dirt Barrier| 4.5mm Thick (40x60cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH691W4K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DevaDecor |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | DEVADECOR |
| Model Number | DD_Oval_BathMat_A |
| Model Name | Oval Bath Mat for Bathroom |
| Size | 1'4" x 1'11" (Oval) |
| Dimensions | 60L x 40W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Super Absorbent Floor Mat - Perfect for has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 110 individual ratings. You can rate this product at product review page.