
You can check the price history of Storite 600x300x2mm Large Extended Gaming Mouse Pad with Speed Type Non-Slip Rubber Base Mousepad, Desk Mat Stitched Embroidery Edge Mouse Mat - Finish What You Start Quote here. This product's current Price in India is ₹248. The average and highest prices are ₹248 and ₹249 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹235 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹248 |
| Based on 201 days price tracking | |
| Highest Price | ₹249 |
| 13th Sep 2025 | |
| Price | ₹248 |
|---|---|
| MRP | ₹649 |
| Savings | ₹401 |
| Discount | 61.78% |
| Product Name | Storite 600x300x2mm Large Extended Gaming Mouse Pad with Speed Type Non-Slip Rubber Base Mousepad, Desk Mat Stitched Embroidery Edge Mouse Mat - Finish What You Start Quote |
|---|---|
| Store Product Code | B0FNR6TYJ7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Storite |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | SaitechIT Pvt Ltd |
| Model Number | Finish What You Start - 60x30 cm |
| Model Number | Finish What You Start - 60x30 cm |
| Model Name | 600mmx300mmx2mm Shortcut Key mouse pad |
| Size | 60L x 30W cm |
| Dimensions | 60 x 30 x 0.1 cm; 110 g |
| Country of Origin | China |







Storite 600x300x2mm Large Extended Gaming Mouse Pad has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 349 individual ratings. You can rate this product at product review page.