
You can check the price history of Stainless Steel Hot Tea Fask 3 Liter I PUF Insulated Thermosteel with Plastic Handle I BPA Free I Leak-Proof Tap I HOT & Cold Water Dispenser for Kitchen I Bottled Water Jug /Camper here. This product's current Price in India is ₹930 and the lowest final price is ₹784. The average and highest prices are ₹945 and ₹1,145 respectively. The current offer price of the product is ₹893, which is ₹52 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹817 |
|---|---|
| 7th Dec 2025 | |
| Average Price | ₹945 |
| Based on 1371 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,145 |
| 19th Jan 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹893 |
|---|---|
| Price | ₹930 |
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,106 |
| Discount | 55.33% |
| Product Name | Stainless Steel Hot Tea Fask 3 Liter I PUF Insulated Thermosteel with Plastic Handle I BPA Free I Leak-Proof Tap I HOT & Cold Water Dispenser for Kitchen I Bottled Water Jug /Camper |
|---|---|
| Store Product Code | B09S1G6P9K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | KITCHEN CLUE |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | B 70, Wazirpur Industrial Area, New delhi - 110052 Mobile no- 8595613624 Mail id - kssteel2021@gmail.com, Kitchen Clue, New Delhi - 110052 |
| Model Number | AQUA 4 Water Jug 3 Liter |
| Model Name | AQUA 4 |
| Size | 3000 ml |
| Dimensions | 18W x 21H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Stainless Steel Hot Tea Fask 3 Liter has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 176 individual ratings. You can rate this product at product review page.