
You can check the price history of Sony MHC-V13 High-Power Party Speaker with Bluetooth connectivity (Jet bass Booster,Mic /Guitar, USB, CD, Music Center app) here. This product's current Price in India is ₹23,899. The average and highest prices are ₹19,513 and ₹23,990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹15,600 |
|---|---|
| 14th Nov 2020 | |
| Average Price | ₹19,513 |
| Based on 2040 days price tracking | |
| Highest Price | ₹23,990 |
| 23rd Nov 2021 | |
| Price | ₹23,899 |
|---|---|
| MRP | ₹35,999 |
| Savings | ₹12,100 |
| Discount | 33.61% |
| Product Name | Sony MHC-V13 High-Power Party Speaker with Bluetooth connectivity (Jet bass Booster,Mic /Guitar, USB, CD, Music Center app) |
|---|---|
| Store Product Code | B08FMTSH1K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Bluetooth Speakers |
| Product Manufacturer | Sony |
| Model Number | MHC-V13 |
| Model Name | MHC-V13 |
| Size | 29.9D x 33.3W x 60H cm |
| Dimensions | 29.9D x 33.3W x 60H Centimeters |
| Country of Origin | Malaysia |






Sony MHC-V13 High-Power Party Speaker with Bluetooth has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 477 individual ratings. You can rate this product at product review page.