
You can check the price history of Sigma 85mm F1.4 DG DN for Leica L Mount Mirroless Cameras here. This product's current Price in India is ₹79,499. The average and highest prices are ₹85,517 and ₹108,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹63,920 |
|---|---|
| 14th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹85,517 |
| Based on 1915 days price tracking | |
| Highest Price | ₹108,000 |
| 4th Sep 2024 | |
| Price | ₹79,499 |
|---|---|
| MRP | ₹103,400 |
| Savings | ₹23,901 |
| Discount | 23.11% |
| Product Name | Sigma 85mm F1.4 DG DN for Leica L Mount Mirroless Cameras |
|---|---|
| Store Product Code | B08FND4Z17 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sigma |
| Rating | 9.8 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | SIGMA CORPORATION,JAPAN, sigma corporation,Japan |
| Model Number | 322969 |
| Model Number | 322969 |
| Model Name | SIGMA 85mm F1.4 DGDN Art |
| Dimensions | 9.65 x 8.38 x 8.38 cm; 630.49 g |
| Country of Origin | Japan |




Sigma 85mm F1.4 DG DN for Leica has 9.8 rating out of 10. This average rating is consist of 23 individual ratings. You can rate this product at product review page.