
You can check the price history of PROTONER 8 KG PVC DUMBELLS SETS, PVC PLATES + DUMBELLS RODS here. This product's current Price in India is ₹499. The average and highest prices are ₹576 and ₹1,453 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹298 |
|---|---|
| 1st Nov 2022 | |
| Average Price | ₹576 |
| Based on 3223 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,453 |
| 16th Dec 2022 | |
| Price | ₹499 |
|---|---|
| MRP | ₹1,899 |
| Savings | ₹1,400 |
| Discount | 73.72% |
| Product Name | PROTONER 8 KG PVC DUMBELLS SETS, PVC PLATES + DUMBELLS RODS |
|---|---|
| Store Product Code | B071DSQ55W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Protoner |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Dumbbells |
| Product Manufacturer | Protoner |
| Model Number | DUM8P |
| Size | 4 kg ( 1 kg x 2 ) |
| Dimensions | 41.1L x 33.8W Centimeters |
| Country of Origin | India |
PROTONER 8 KG PVC DUMBELLS SETS PVC has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 3873 individual ratings. You can rate this product at product review page.