
You can check the price history of PROBOTT Vetroware Glass Storage Jar 500ml, Transparent | For Grains, Pulses, Spice, Cereals, Cookies, Dry Fruits | Fridge Storage Container | Multipurpose Organizer Jar with Airtight Metal Lid here. This product's current Price in India is ₹276 and the lowest final price is ₹239. The average and highest prices are ₹468 and ₹645 respectively. The current offer price of the product is ₹262, which is ₹206 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹252 |
|---|---|
| 25th Aug 2022 | |
| Average Price | ₹468 |
| Based on 1317 days price tracking | |
| Highest Price | ₹645 |
| 2nd Mar 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹262 |
|---|---|
| Price | ₹276 |
| MRP | ₹425 |
| Savings | ₹163 |
| Discount | 38.30% |
| Product Name | PROBOTT Vetroware Glass Storage Jar 500ml, Transparent | For Grains, Pulses, Spice, Cereals, Cookies, Dry Fruits | Fridge Storage Container | Multipurpose Organizer Jar with Airtight Metal Lid |
|---|---|
| Store Product Code | B08T65933K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | PROBOTT |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Jars & Containers |
| Product Manufacturer | PROBOTT, PROBOTT, Mumbai, Maharashtra -400086 |
| Model Number | PV Stora Jar Round |
| Size | 500 ml |
| Dimensions | 14 x 6.5 x 6.5 cm; 250 g |
| Country of Origin | China |
PROBOTT Vetroware Glass Storage Jar 500ml Transparent has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 10 individual ratings. You can rate this product at product review page.