
You can check the price history of Polstar Lehar 225mm High Speed Wall Fan (White /Blue) with 100% Copper Motor here. This product's current Price in India is ₹2,299. The average and highest prices are ₹2,156 and ₹2,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,899 |
|---|---|
| 1st Mar 2022 | |
| Average Price | ₹2,156 |
| Based on 1495 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,299 |
| 7th Aug 2024 | |
| Price | ₹2,299 |
|---|---|
| MRP | ₹3,520 |
| Savings | ₹1,221 |
| Discount | 34.68% |
| Product Name | Polstar Lehar 225mm High Speed Wall Fan (White /Blue) with 100% Copper Motor |
|---|---|
| Store Product Code | B0855K7GHG |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | SDB Electricals Pvt. Ltd. |
| Model Number | LEHAR |
| Model Name | Lehar |
| Color | Ivory |
| Size | 225mm |
| Dimensions | 30D x 25W x 25H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Polstar Lehar 225mm High Speed Wall Fan has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 10 individual ratings. You can rate this product at product review page.