
You can check the price history of PHILIPS 36W Cool White Tubelight, Pack of 1, (919515813613 1) here. This product's current Price in India is ₹728. The average and highest prices are ₹774 and ₹1,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹539 |
|---|---|
| 31st Oct 2025 | |
| Average Price | ₹774 |
| Based on 2205 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,499 |
| 16th May 2020 | |

Philips Slimline 10-Watt 2-Feet LED Tubelight Batten (Cool White, Pack of 6)
Get Deal

Philips Slimline 5-Watt 1-Feet LED Tubelight Batten (Warm White, Pack of 6)
Get Deal

Philips Slimline 5-Watt 1-Feet LED Tubelight Batten (Cool White, Pack of 6)
Get Deal
| Price | ₹728 |
|---|---|
| MRP | ₹1,599 |
| Savings | ₹871 |
| Discount | 54.47% |
| Product Name | PHILIPS 36W Cool White Tubelight, Pack of 1, (919515813613 1) |
|---|---|
| Store Product Code | B084W4XRY1 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Philips |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Tube Lights & Battens |
| Product Manufacturer | Signify Innovations India Limited |
| Model Name | Slimline Advance 36w 3600lm LED Batten |
| Color | Cool White |
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
| Dimensions | 5W x 3.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
PHILIPS 36W Cool White Tubelight Pack of has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 1422 individual ratings. You can rate this product at product review page.