
You can check the price history of Patriot Memory Viper Venom RGB DDR5 32GB (2 x 16GB) 6800MHz UDIMM Desktop Gaming Memory KIT PVVR532G680C34K here. This product's current Price in India is ₹9,521. The average and highest prices are ₹14,454 and ₹23,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,660 |
|---|---|
| 1st Aug 2025 | |
| Average Price | ₹14,454 |
| Based on 1115 days price tracking | |
| Highest Price | ₹23,999 |
| 30th Sep 2023 | |
| Price | ₹9,521 |
|---|---|
| MRP | ₹12,499 |
| Savings | ₹2,978 |
| Discount | 23.82% |
| Product Name | Patriot Memory Viper Venom RGB DDR5 32GB (2 x 16GB) 6800MHz UDIMM Desktop Gaming Memory KIT PVVR532G680C34K |
|---|---|
| Store Product Code | B0BT83LG44 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Patriot Memory |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Patriot Memory |
| Model Number | PVVR532G680C34K |
| Model Name | VIPER VENOM RGB DDR5 32GB (2X16GB) 6800MHz UDIMM KIT |
| Dimensions | 50 x 50 x 28 cm; 69 g |
| Country of Origin | Taiwan |






Patriot Memory Viper Venom RGB DDR5 32GB has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.