Panasonic TH-32PS550DX 80 cm 32 inch HD
9th May 2026, 03:45 AM
Panasonic TH-32PS550DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Linux based TV
Price may vary by location, shipping cost, and availability.
6% Off
Should you buy at this price?
Skip
Wait
Okay
Yes
Based our analysis and observation, there is 76.45% chance that the price of Panasonic TH-32PS550DX 80 cm 32 inch HD... will increase. Price of product might fluctuate around 3% from current price.*
Price History Graph
Offer Price Prices
Lowest: -
Average: -
Highest: -
Price History Information
24th Oct 2025
Based on 205 days price tracking
10th Mar 2026
Current Price in India
Discount 5.944%
Recent Price Drops on Panasonic TH-32PS550DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Linux based TV
Price Drop 24th Oct 2025
9.61% drop
Product Information
Details
Product Name Panasonic TH-32PS550DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Linux based TV
Store Product Code TVSHF9HTFPBUHBYH
Store Name flipkart.com
Brand Panasonic
Rating 0 / 10
Category Panasonic Televisions
Model Name TH-32PS550DX
Color Black
Features
  • Refresh Rate : 60 Hz
  • Speaker Output RMS: 20 W
Images
×
Image of Panasonic TH-32PS550DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Linux based TV