
You can check the price history of Original Google 45W Type C Fast Charger Adapter | Compatible with Pixel 9 Pro XL /9 Pro Fold /9 Pro /9 /9a /8 Pro /8 /8a, Laptop, Tablet, Chromebook & More | Quick Charging USB-C Adapter - White here. This product's current Price in India is ₹1,499 and the lowest final price is ₹1,371. The average and highest prices are ₹1,959 and ₹2,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,398 |
|---|---|
| 9th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹1,959 |
| Based on 386 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,299 |
| 13th Mar 2025 | |
| Price | ₹1,499 |
|---|---|
| MRP | ₹3,499 |
| Savings | ₹2,000 |
| Discount | 57.15% |
| Product Name | Original Google 45W Type C Fast Charger Adapter | Compatible with Pixel 9 Pro XL /9 Pro Fold /9 Pro /9 /9a /8 Pro /8 /8a, Laptop, Tablet, Chromebook & More | Quick Charging USB-C Adapter - White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DWLND23W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ZYBUX |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | zybux |
| Model Number | Zv-15 |
| Model Name | Google Pixel 45W Adapter |
| Dimensions | 6.3 x 4.06 x 5.36 cm; 113 g |
| Country of Origin | China |





Original Google 45W Type C Fast Charger has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 6 individual ratings. You can rate this product at product review page.