
You can check the price history of Original Battery B-08 for vivo Y52s /V2057A /B-08 Battery with 6 Month Warranty*** here. This product's current Price in India is ₹999. The average and highest prices are ₹1,123 and ₹1,149 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 21st Mar 2026 | |
| Average Price | ₹1,123 |
| Based on 312 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,149 |
| 25th May 2025 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹2,599 |
| Savings | ₹1,600 |
| Discount | 61.56% |
| Product Name | Original Battery B-08 for vivo Y52s /V2057A /B-08 Battery with 6 Month Warranty*** |
|---|---|
| Store Product Code | B0C2VVCDS5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | GILERINS |
| Rating | 5.4 / 10 |
| Product Manufacturer | GILERINS, THE BATTERY STORE, The battery store SHOP NO 40,G/F 13/24 , KAROL BAGH ,WEST EXTN NEW DELHI -110007 |
| Model Number | ORG11 |
| Model Number | ORG11 |
| Model Name | Original Battery B-08 for vivo Y52s /V2057A/B-08 Battery |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |





Original Battery B-08 for vivo Y52s V2057A has 5.4 rating out of 10. This average rating is consist of 8 individual ratings. You can rate this product at product review page.