
You can check the price history of Original 65W Adapter Compatible for Samsung A52 5G Adapter Original, Black here. This product's current Price in India is ₹1,499 and the lowest final price is ₹1,349. The average and highest prices are ₹1,461 and ₹1,499 respectively. The current offer price of the product is ₹1,469.
| Lowest Ever Price | ₹1,393 |
|---|---|
| 21st Jan 2026 | |
| Average Price | ₹1,461 |
| Based on 432 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,499 |
| 26th Jan 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,469 |
|---|---|
| Price | ₹1,499 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,530 |
| Discount | 51.01% |
| Product Name | Original 65W Adapter Compatible for Samsung A52 5G Adapter Original, Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTZ44HXS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | QQLIKE |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | QQLIKE |
| Model Number | 65W Adapter Samsung A52 5G |
| Dimensions | 6.8 x 4.3 x 2.6 cm; 120 g |
| Country of Origin | China |







Original 65W Adapter Compatible for Samsung A52 has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 118 individual ratings. You can rate this product at product review page.