
You can check the price history of Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 Plus Pro Pro,Max Plus Pro Pro Max here. This product's current Price in India is ₹1,499 and the lowest final price is ₹1,207. The average and highest prices are ₹1,400 and ₹1,499 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,207 |
|---|---|
| 18th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,234 |
| 2nd Jun 2025 | |
| Average Price | ₹1,399 |
| Based on 443 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,499 |
| 4th Mar 2025 | |
| Price | ₹1,499 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,500 |
| Discount | 50.01% |
| Product Name | Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 Plus Pro Pro,Max Plus Pro Pro Max |
|---|---|
| Store Product Code | B0DYYND3QR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Susnwere |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | Susnwere |
| Model Number | Original 20W |
| Dimensions | 5 x 4 x 5 cm; 90 g |
| Country of Origin | China |







Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 12886 individual ratings. You can rate this product at product review page.