
You can check the price history of Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 /16 Plus / 16 Pro / 16 Pro Max here. This product's current Price in India is ₹999 and the lowest final price is ₹930. The average and highest prices are ₹1,047 and ₹1,399 respectively. The current offer price of the product is ₹979, which is ₹68 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹949 |
|---|---|
| 26th Apr 2025 | |
| Average Price | ₹1,047 |
| Based on 456 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,399 |
| 2nd Jan 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹979 |
|---|---|
| Price | ₹999 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,020 |
| Discount | 67.35% |
| Product Name | Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 /16 Plus / 16 Pro / 16 Pro Max |
|---|---|
| Store Product Code | B0DRCFQYJ4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | XIAWAO |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | Xiawao |
| Model Number | 20W Charger iPhone 16 |
| Dimensions | 9 x 5 x 3 cm; 90 g |
| Country of Origin | India |

Original 20W Charger Compatible with iPhone 16 has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 7339 individual ratings. You can rate this product at product review page.