
You can check the price history of Original 20W Adapter & Charger Cable Compatible with iPhone|14 /14 Plus /14 Pro /14 Pro Max 13 /13 Pro /13 Pro Max|Adapter*Cable, White here. This product's current Price in India is ₹999. The average and highest prices are ₹1,229 and ₹1,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹949 |
|---|---|
| 26th Apr 2025 | |
| Average Price | ₹1,229 |
| Based on 422 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,399 |
| 5th Feb 2025 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,000 |
| Discount | 66.68% |
| Product Name | Original 20W Adapter & Charger Cable Compatible with iPhone|14 /14 Plus /14 Pro /14 Pro Max 13 /13 Pro /13 Pro Max|Adapter*Cable, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DW3Z436V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | XIAWAO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | Xiawao |
| Model Number | Charger 20W iPhone for 14/13 |
| Dimensions | 7 x 3 x 5 cm; 90 g |
| Country of Origin | China |







Original 20W Adapter Charger Cable Compatible has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 4 individual ratings. You can rate this product at product review page.