
You can check the price history of OnePlus 12 (Silky Black, 12GB RAM, 256GB Storage) here. This product's current Price in India is ₹46,999. The average and highest prices are ₹62,086 and ₹64,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹46,999 |
|---|---|
| 5th Apr 2026 | |
| Average Price | ₹62,119 |
| Based on 847 days price tracking | |
| Highest Price | ₹64,999 |
| 23rd Jan 2024 | |

OnePlus 12 (Flowy Emerald, 16GB RAM, 512GB Storage) | Lifetime Display Warranty
Get Deal

OnePlus 12 (Silky Black, 16GB RAM, 512GB Storage) | Lifetime Display Warranty
Get Deal
| Price | ₹46,999 |
|---|---|
| MRP | ₹64,999 |
| Savings | ₹18,000 |
| Discount | 27.69% |
| Product Name | OnePlus 12 (Silky Black, 12GB RAM, 256GB Storage) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CQPM5WMB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | OnePlus, Oppo Mobiles India Private Limited, OPPO Mobiles India Private Limited PLOT-NO.1, SECTOR ECOTECH-VII, GREATER, NOIDA, UTTAR PRADESH, India-201306 OnePlus Customer Service Contact number:1800 102 8411 WhatsApp:+91-9289606888 |
| Model Number | boomerblck-oneplus125g |
| Model Name | OnePlus 12 |
| Dimensions | 15 x 11 x 4 cm; 220 g |
| Country of Origin | India |






OnePlus 12 Silky Black 12GB RAM 256GB has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 4727 individual ratings. You can rate this product at product review page.