
You can check the price history of OnePlus 11R 5G (Sonic Black, 8GB RAM, 128GB Storage) here. This product's current Price in India is ₹41,900. The average and highest prices are ₹39,628 and ₹45,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹27,997 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹39,628 |
| Based on 954 days price tracking | |
| Highest Price | ₹45,999 |
| 6th Oct 2023 | |
| Price | ₹41,900 |
|---|---|
| MRP | ₹49,999 |
| Savings | ₹8,099 |
| Discount | 16.19% |
| Product Name | OnePlus 11R 5G (Sonic Black, 8GB RAM, 128GB Storage) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CHWHX26V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Smartphones |
| Product Manufacturer | OnePlus, Oppo Mobiles India Private Limited, OPPO Mobiles India Private Limited PLOT-NO.1, SECTOR ECOTECH-VII, GREATER, NOIDA, UTTAR PRADESH, India-201306 |
| Model Number | 5011102528 |
| Model Name | OnePlus 11R |
| Dimensions | 7.4 x 0.9 x 16.3 cm; 205 g |
| Country of Origin | India |






OnePlus 11R 5G Sonic Black 8GB RAM has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21676 individual ratings. You can rate this product at product review page.