
You can check the price history of Nutella Chocolate Hazelnut Spread, 350 g here. This product's current Price in India is ₹399. The average and highest prices are ₹378 and ₹640 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹222 |
|---|---|
| 21st Oct 2018 | |
| Average Price | ₹379 |
| Based on 2917 days price tracking | |
| Highest Price | ₹640 |
| 6th Jul 2025 | |
| Price | ₹399 |
|---|---|
| MRP | ₹534 |
| Savings | ₹135 |
| Discount | 25.28% |
| Product Name | Nutella Chocolate Hazelnut Spread, 350 g |
|---|---|
| Store Product Code | B079KSTLK9 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Hazelnut Spread |
| Product Manufacturer | Ferrero |
| Model Number | Invictus_SKU_126342751 |
| Size | 350 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 10 x 7 x 14 cm; 630 g |
| Country of Origin | Turkey |






Nutella Chocolate Hazelnut Spread 350 g has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 818 individual ratings. You can rate this product at product review page.