
You can check the price history of NUMEX 3mm Batch Coding Machine | Manual Batch Printing Machine for Date, MRP & Batch No | for Boxes, Pouches & Labels | Suitable for 500g-1kg Packs here. This product's current Price in India is ₹2,999. The average and highest prices are ₹2,877 and ₹2,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,999 |
|---|---|
| 9th Dec 2024 | |
| Average Price | ₹2,877 |
| Based on 962 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,999 |
| 16th Oct 2023 | |

NUMEX Batch Printing Machine Fast Drying Ink Permanent (Black Ink) 6 Set
Get Deal
| Price | ₹2,999 |
|---|---|
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹3,000 |
| Discount | 50.00% |
| Product Name | NUMEX 3mm Batch Coding Machine | Manual Batch Printing Machine for Date, MRP & Batch No | for Boxes, Pouches & Labels | Suitable for 500g-1kg Packs |
|---|---|
| Store Product Code | B0CHYVGTCY |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Label Makers |
| Product Manufacturer | 9897227396, ACGL |
| Model Number | (3mm) O@ |
| Model Number | (3mm) O@ |
| Model Name | O |
| Size | NUMEX-3MM |
| Dimensions | 5D x 5W x 11H Centimeters |
| Country of Origin | India |






NUMEX 3mm Batch Coding Machine Manual has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 113 individual ratings. You can rate this product at product review page.