
You can check the price history of 14.5 MM - 8 inch Subwoofer L-Port Car Sub Spk Box here. This product's current Price in India is ₹1,699. The average and highest prices are ₹1,565 and ₹2,550 respectively. The current offer price of the product is ₹1,709.
| Lowest Ever Price | ₹1,299 |
|---|---|
| 20th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹1,565 |
| Based on 229 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,550 |
| 31st Oct 2025 | |
| Price | ₹1,699 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,300 |
| Discount | 43.34% |
| Product Name | 14.5 MM - 8 inch Subwoofer L-Port Car Sub Spk Box |
|---|---|
| Store Product Code | B0FMXXC32W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | NRS AUDIO |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | NRS AUDIO INDIA |
| Model Number | 8 in L-Port |
| Model Name | 16-8-IN-L PORT |
| Dimensions | 40D x 27W x 30H Centimeters |
| Country of Origin | India |





14.5 MM - 8 inch Subwoofer L-Port has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 76 individual ratings. You can rate this product at product review page.